Reklama internetowa Google Ads i AdSense - Co to jest i dlaczego Twoja firma potrzebuje Google Ads?

reklama-internetowa

Pewnie każdy z nas słyszał o Google Ads (Google AdWords), ale o co dokładnie w tym chodzi? Jak to działa? Na te pytania postaram się dzisiaj w skrócie odpowiedzieć. Google Ads to dla większości z nas znane, a jednocześnie przerażające narzędzie służące do pozyskiwania nowych klientów z wykorzystaniem reklamy internetowej w wyszukiwarkach Google. Z jednej strony Google Ads może przynieść nam ogromne zyski, a z drugiej strony możemy przeznaczyć mnóstwo pieniędzy na reklamę a w zamian nie dostać nic.

Co to jest Google Ads?

Google Ads to platforma marketingowa opierająca się na nowoczesnej metodzie PPC, czyli Pay Per Click. Płacisz za każde kliknięcie w Twoją stronę.Do wyboru mamy tutaj dwa sposoby reklamy: Google Display Network oraz Google Search Network. W przypadku Google Display Network płacimy za reklamę na innych stronach, na których Google emituje reklamy. Jeśli chodzi o Google Search Network to mówimy po prostu o reklamie polegającej na podwyższeniu pozycji w wyszukiwaniach Google. Która metoda jest lepsza i bardziej skuteczna? Wszystko zależy od rodzaju reklamy, branży i wielu innych czynników, ale pewne jest, że w obydwu przypadkach płacimy za kliknięcie w naszą reklamę.

Przykład: Google Search Network

Reklama-internetowa3

Przykład: Google Display Network

Reklama-internetowa2

Goole Display Network vs Google Search Network?

Tak jak już wspominałem wyżej każda z w/w forma reklamy internetowej ma swoje wady i zalety. Google Search Network z pewnością pomoże nam zwiększyć ruch na naszej stronie oraz ściągnąć potencjalnych klientów, a wszystko za pomocą kilku słów, czyli jest to forma reklamy tekstowej. W przypadku Google Display Network pokazywane są w formie obrazków, banerów, dlatego już na samym starcie warto zastanowić się nad grupą docelową naszych reklam i wybrać odpowiedni do grupy docelowej sposób reklamy. Google Search Network pozwoli łatwiej pozyskać zupełnie nowych klientów do zapoznania się z naszą stroną internetową www, a Google Display Network pomoże nam odzyskać odwiedzających, którzy już widzieli naszą stroną i nagle ponownie przewija im się podczas przeglądania internetu.

Czy warto korzystać z Google Ads?

Aby odpowiedzieć na to pytanie już na samym początku musimy sprawdzić, jakie w ogóle mamy możliwości, a mamy ogromne – Facebook Ads, Twitter Ads, Bing Ads, Yahoo Ads. Spójrzmy jednak na to obiektywnie. W Polsce 99% ludzi używa Google, dlaczego więc mielibyśmy używać Bing Ads czy Yahoo Ads? W przypadku płatnych reklam na Facebooku warto się zastanowić, ale nie zapominajmy, że Facebook to wciąz bardziej portal społecznościowy. Podsumowując powyższy zbiór myśli, moim zdaniem warto korzystać z Google Adwords, ale tylko jeśli wiemy jak wykorzystać potencjał tej formy reklamy dla naszej firmy. Z racji, że zajmujemy się stronami internetowymi i szeroko pojętym marketingiem to również w tej kwestii chętnie Wam pomożemy, dlatego odsyłamy na naszą stronę – Eurogetwork.

Krótki poradnik – Jak zrobić reklamę internetową na przykładzie Google Ads z wykorzystaniem Google Search Network?

  1. Wchodzimy na Google Ads – tutaj. Klikamy na “rozpocznij”
GOOGLEADS STEP1

2. Wybieramy cel naszej reklamy.

GOOGLEADS STEP2

3. Wybieramy obszary które nas interesują. Możemy skupić się na reklamie lokalnej ale możemy też określić własne obszary objęte reklamą.

GOOGLEADS STEP3

4. Następnie wybieramy kategorię naszej działalności

GOOGLEADS STEP4

5. Tworzymy nasze teksty wyświetlane w formie reklamy w wynikach wyszukiwania Google i ustalamy, że kliknięcia prowadzą na naszą stronę www 

GOOGLEADS STEP 5

6. Ustalamy budżet na naszą reklamę albo wybierając z proponowanych albo po prostu ustalamy własny

GOOGLEADS STEP 6

7. Następnie otrzymujemy podsumowanie naszej reklamy oraz prognozy Google dotyczące osób, do których dotrze nasza reklama.

GOOGLEADS STEP 8

8. Na samym końcu konfigurujemy rodzaj płatności i gotowe.

Mam nadzieję, że ten krótki tekst trochę rozjaśnia temat Google Ads i Adsense. Chciałbym jednak zaznaczyć, że w przypadku takiej reklamy warto zwrócić uwagę na detale i stworzyć odpowiednio dopasowany “landing page”, który pomoże zamienić kliknięcia w profit dla naszej firmy. W ramach naszych usług pomożemy Ci stworzyć reklamę w Google Ads wraz z landing page, który znacznie pomoże w konwersji.